PRZENIKNIJ GŁĘBIEJ

DOWIEDZ SIĘ, JAK TO WSZYSTKO DZIAŁA OD ŚRODKA

KIM JESTEŚMY

Fundacja „Chimera Kultur” to bezpieczne i otwarte miejsce twórczej ekspresji, w którym różnorodność jest celebrowana – niezależnie od rasy, narodowości, płeci, wieku czy statusu społecznego, ponieważ wyrozumiałość i szacunek wobec różnych kultur i tożsamości są kluczowymi aspektami każdego współczesnego społeczeństwa.

Głównymi zakresami działalności Fundacji są:
⚫️ skupienie się na wzajemnej integracji kultur i doświadczeń kulturologicznych;
⚫️ budowanie dialogu pomiędzy narodami;
⚫️ poszerzanie wiedzy i wzmocnienie szacunku społeczeństwa na temat mniejszości narodowych i etnicznych oraz LGBTQ+.

Chimera Kultur przełamuje stereotypy i buduje nowe dialogi pomiędzy kulturami, tworząc nową przestrzeń na mapie Krakowa, gdzie każdy może realizować swoje twórcze pomysły.

NASZE PODEJŚCIE

01

— Nasza Misja

Podstawą funkcjonowania Fundacji jest przełamywanie stereotypów, budowanie i wzmocnienie mostów międzykulturowych poprzez stworzenie na mapie Krakowa nowej, wolnej przestrzeni do rozwoju wzajemnego dialogu między różnymi kulturami i grupami mniejszościowymi.

02

— Nasze Wartości

Fundacja podkreśla wspólne wartości i pozytywne aspekty różnorodności kulturowej, które pomagają wspierać otwarte i inkluzywne społeczeństwo. Te idee podkreśla sama nazwa – „Chimera Kultur”, która symbolizuje połączenie różnych aspektów kulturowych albo tożsamości w jedną wspólną całość oraz chęć tworzenia czegoś nowego i niepowtarzalnego.

03

— Nasza Historia

Fundacja „Chimera Kultur” została oficjalnie założona w sierpniu 2023 roku przez Vasyla Herasymchuka, Hannę Yaminską, Kristinę Kozlovą i Olgę Sydorenko, którzy razem postanowili wspólnie działać i rozwijać fundację, aby mogła ona przyczynić się do poprawy życia kulturalnego i społecznego Krakowa.

TEAM


Nasz team – to nie tylko pracownicy,

to prawdziwi mistrzowie w tworzeniu cudów! Każdego dnia łączymy siły, niczym artyści posiadający pędzle, aby tworzyć arcydzieła.

Nasza praca – to nie tylko zadanie,

to szansa na zmianę świata, przeniesienie projektów na nowy poziom i pozostawienie własnego śladu na drodze do osiągnięć. Jesteśmy zespołem marzycieli, których łączy chęć tworzenia i doskonalenia.

DONATE

Pomóż nam zmienić świat!

Twoja darowizna jest dla nas ważna i pozwala nam pracować jeszcze lepiej.

Skip to content